Nowe zasady zatrudniania i powierzania cudzoziemcom innej pracy zarobkowej a zadania Publicznych Służb Zatrudnienia

Nowe zasady zatrudniania i powierzania cudzoziemcom innej pracy zarobkowej
a zadania Publicznych Służb Zatrudnienia w tym zakresie

Szkolenie przeznaczone dla:doradców klienta instytucjonalnego oraz pracowników Powiatowego Urzędu Pracy zajmujących się rejestracją oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy obywatelowi Republiki Armenii, Republiki Białorusi, Republiki Gruzji, Republiki Mołdawii, Federacji Rosyjskiej lub Ukrainy oraz przygotowujących informację starosty o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy w oparciu o rejestry bezrobotnych i poszukujących pracy.

Termin I:  06-08 czerwiec 2016           Miejsce:  Łeba                Cena: 1650 zł

Przyjazd 05.06 po godz. 17.00. Rozpoczęcie zajęć 06.06.2016 o godz.. 9.00, zakończenie 08.06 o godz. 11.00.

Termin II:  18-20 lipca 2016                Miejsce:  Zakopane        Cena: 1650 zł

Przyjazd 17.07 po godz. 17.00. Rozpoczęcie zajęć 18.07.2016 o godz.. 9.00, zakończenie 20.07 o godz. 11.00.

1. Nabycie wiedzy w zakresie zatrudniania i powierzania cudzoziemcom innej pracy zarobkowej zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami.
  2. Poznanie różnić w zatrudnianiu pracowników z UE, EOG oraz z państw pozostałych.
  3. Nabycie umiejętności praktycznego zastosowania przepisów w zakresie obsługi cudzoziemców oraz procedur obowiązujących Publiczne Służby Zatrudnienia i pracodawcę chcącego zatrudnić cudzoziemców.

Opis:
  • Wykłady z ćwiczeniami praktycznymi (warsztaty), dyskusje, konsultacje, doradztwo

1. Regulacje prawne dotyczące zatrudnienia cudzoziemców w Polsce.Podstawowe definicje.
    1. Zatrudnienie obywateli państw Unii Europejskiej;
    2. Zatrudnienie obywateli państw pozostałych.
  2. Obowiązki pracodawcy wobec cudzoziemców.
  3. Wjazd i pobyt na terytorium Polski obywateli UE, EOG i Szwajcarii oraz członków ich rodzin.
  4. Wjazd i pobyt na terytorium Polski obywateli państw trzecich.
  5. Zasady wykonywania pracy przez cudzoziemców w Polsce.
  6. Podstawy wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.
  7. Warunki wydawania zezwolenia na pracę.
  8. Procedura uproszczona wydawania zezwoleń na pracę.
  9. Zwolnienie z obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę.
  10. Wizy.
  11. Zadania Powiatowego Urzędu Pracy względem obsługi cudzoziemców.
    1. Rejestracja Cudzoziemca jako bezrobotnego lub poszukującego pracy;
    2. Postępowanie o wydanie zezwolenia na pracę cudzoziemca;
    3. Analiza sytuacji na lokalnym rynku pracy;
    4. Informacja o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych;
    5. Współpraca z Wojewodą oraz Strażą Graniczną;
  12. Obowiązki pracodawcy wobec cudzoziemców.
  13. Skutki powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom nielegalnie przebywającym na terytorium Polski.
  14. Uprawnienia cudzoziemców.

Cena szkolenia od uczestnika: 1650 zł

• udział w zajęciach dydaktycznych,
  • koszt wyżywienia (śniadanie, obiad, kolacja) i zakwaterowania – w pokojach 2 osobowych
  • materiały szkoleniowe (skrypt, zeszyt, długopis),
  • serwis kawowy podczas zajęć (kawa, herbata, ciasto)
  • przy grupach 8 osobowych organizujemy transport w obie strony w formie busa.