Rola i zadania doradcy klienta w aktywizacji społeczno – zawodowej osób bezrobotnych po 50 roku życia

Szkolenie przeznaczone dla pracowników:  Urzędów Pracy
szczególnie: pośrednicy pracy, doradcy zawodowi i doradcy klineta

Termin: 29-31 października 2014      Miejsce: Zakopane  cena: 1560zł

Przyjazd 28.10 od godz. 18.00, rozpoczęcie zajęć 29.10. godz. 9.00 . Zakończenie szkolenia 31.10 godz.13.00

Cel: nabycie wiedzy i umiejętności w aktywizacji społeczno-zawodowej osób 50+ zarejestrowanych w PUP

1. Sytuacja społeczno-zawodowa osób po 50 roku życia.
  • Charakterystyka osób bezrobotnych po 50 roku życia oraz ich sytuacja na rynku pracy.
  • Określenie celów i oczekiwań klientów urzędu pracy.
  • Mobilność zawodowa osób po 50 roku życia.
  • Postawa pracodawców i polityki wobec pracowników po 50 roku życia.
  1. Rola powiatowego urzędu pracy w aktywizacji społeczno – zawodowej osób bezrobotnych po 50 roku życia
  • Metody diagnozowania i profilowania klientów urzędu pracy.
  • Doradca klienta jako nowy wymiar pracy z klientem.
  • Kluczowe umiejętności i predyspozycje zawodowe doradcy zawodowego i pośrednika pracy.
  • Rola oraz zadania doradcy zawodowego i pośrednika pracy w aktywizacji społeczno -zawodowej osób bezrobotnych po 50 roku życia.
  • Specyfika pracy doradcy zawodowego i pośrednika pracy z osobami w szczególnej sytuacji na rynku pracy.
  • Model współpracy pomiędzy doradcą zawodowym a pośrednikiem pracy jako gwarant skutecznej aktywizacji osób bezrobotnych po 50 roku życia.
  • Wybrane metody motywowania i aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych po 50 roku życia.
  • IPD jako jedno z narzędzi aktywizacji osób bezrobotnych po 50 roku życia.
  • Współpraca z pracodawcami oraz innymi partnerami rynku pracy w zakresie aktywizacji społeczno – zawodowej osób bezrobotnych po 50 roku życia.
  1. Umiejętności trenerskie w pracy grupowej z osobami bezrobotnymi po 50 roku życia.
  • Kluczowe umiejętności trenera.
  • Rozmowa, jako kluczowe narzędzie trenera w procesie identyfikacji i analizy potrzeb.
  • Planowanie spotkań grupowych w aspekcie celów oraz metod i form ich realizacji.
  • Rozwój osobisty i zawodowy trenera.

(zainteresowanym wysyłamy szczegółowy opis szkolenia )

Cena szkolenia od uczestnika zawiera: udział w zajęciach dydaktycznych, koszt wyżywienia  i zakwaterowania w pokojach 2 lub 3 osobowych, materiały do zajęć, przerwy kawowe.

Po wcześniejszej rezerwacji istnieje możliwość prywatnego przedłużenia pobytu po szkoleniu.