Doskonalenie umiejętności interpersonalnych w kontakcie z osobą będącą w kryzysie

Nazwa szkolenia:   Doskonalenie umiejętności interpersonalnych w kontakcie z osobą będącą w kryzysie

Szkolenie przeznaczone dla pracowników: Urzędów Miast i Gmin, MGOPS, PCPR, DPS, Ośrodków Interwencji Kryzysowej, Ośrodków Socjoterapii, Świetlic Środowiskowych, Punktów Konsultacyjnych, Organizacji Pozarządowych, itp.
szczególnie: pielęgniarek, wolontariuszy, pracowników: socjalnych, pracowników ośrodków interwencji kryzysowej

Termin:  17-19 września 2014          Miejsce: Zakopane      cena: 1480 zł
Przyjazd 16.09. od godz. 17.00, rozpoczęcie zajęć 17.09 godz. 11.00 Zakończenie szkolenia 19.09 godz. 14.00

Cel:  efektywne świadczenie pomocy osobom w kryzysie, redukcja symptomów i przywrócenie równowagi psychicznej.

1. Interwencja kryzysowa jako specyficzna forma pomocy krótkoterminowej.
  2. Fazy i etapy interwencji kryzysowej.
  3. Cechy osób skutecznie pomagających.
  4. Umiejętności komunikacyjne:
    – Słuchanie przekazów werbalnych
    – Postrzeganie przekazów niewerbalnych
    – Werbalne i niewerbalne reagowanie
  5. Komunikacja emocjonalna:
    – Identyfikowanie emocji klienta
    – Monitorowanie i skuteczne radzenie sobie z własnymi emocjami.
  6. Zmienne występujące po stronie klienta.
Forma zajęć – Mini- wykład, zajęcia warsztatowe, dyskusja, psychoedukacja.

Po zakończonym szkoleniu uczestnikom wystawiamy certyfikaty

Cena szkolenia od uczestnika: 1480 zł
cena zawiera:Cena zawiera udział w zajęciach dydaktycznych, materiały do zajęć, pobyt w hotelu w pokojach 2-3 osobowych,pełne wyżywienie oraz serwis kawowy.