Współpraca pracowników działu ewidencji i świadczeń z Centrum Aktywizacji Zawodowej oraz pozostałymi działami – stan prawny na 2014 rok.

Współpraca pracowników działu ewidencji i świadczeń

z Centrum Aktywizacji Zawodowej oraz pozostałymi działami

– stan prawny na 2014 rok

Szkolenie przeznaczone dla pracowników:  PUP
szczególnie: pracowników działu ewidencji i świadczeń oraz CAZ

Termin I: 21-25 lipca 2014 Miejsce: Kołobrzeg  cena: 2320zł

Przyjazd 21.07 od godz. 15.00, rozpoczęcie zajęć godz.17.00. Zakończenie szkolenia 25.07  godz.11.00
Termin II: 27-29 sierpnia 2014 Miejsce:  Łeba cena: 1670zł
Przyjazd 26.08 od godz. 15.00, rozpoczęcie zajęć 27.08. godz.10.00. Zakończenie szkolenia 29.08  godz.14.00

• zapoznanie uczestników szkolenia z nową procedurą rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy, omówienie nowych elementów regulacji,
  • przedstawienie przyjętych rozwiązań organizacyjnych i prawnych,
  • omówienie elementów mogących stwarzać problemy interpretacyjne z zakresu stosowania ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
  • usystematyzowanie  wiedzy z zakresu umiejętności stosowania innych aktów prawnych regulujących pracę z klientami PUP,
  • poszerzenie wiedzy z zakresu skutecznej współpracy pracowników rejestracji i ewidencji z Centrum Aktywizacji Zawodowej (CAZ)

Wymagania wstępne dla uczestników:

• Pracownicy PUP- z działu ewidencji i świadczeń oraz CAZ

Sposób realizacji:

• prezentacja PP, warsztat, konsultacje indywidualne

I  Rola rejestratora w procesie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy (rejestracja osobista a rejestracja elektroniczna).

1. Akty prawne regulujące pracę z klientami PUP – przewodnik po ustawach i rozporządzeniach niezbędnych do prawidłowej obsługi bezrobotnych  i poszukujących pracy.
  2. Organizacja pracy na stanowisku rejestratora – rejestracja osobista a rejestracja za pomocą formularza elektronicznego.
  3. Weryfikacja i analiza dokumentów.
  4. Dokonanie rejestracji oraz odmowa rejestracji.
  5. Ustalanie statusu bezrobotnego i poszukującego pracy.
  6. Ustalanie prawa do zasiłku dla bezrobotnych.
  7. Prawo do kontynuacji zasiłku, okresy karencji oraz skrócenie okresów pobierania zasiłku.

II Istota i znaczenie rejestracji w dalszej aktywizacji bezrobotnych i poszukujących pracy.

1. Obowiązki bezrobotnych  i poszukujących pracy.
  2. Rola i zadania rejestracji w procesie profilowania bezrobotnych.
  3. Aktywizacja bezrobotnych i poszukujących pracy – współpraca pracowników działu ewidencji i świadczeń z kluczowymi  pracownikami urzędu pracy oraz pracownikami pozostałych działów.
  4. Pozbawianie statusu bezrobotnego i poszukującego pracy – prawidłowa kwalifikacja.
  5. Zasady i tryb przyznawania stypendiów z tytułu stażu, szkolenia, przygotowania zawodowego dorosłych, kontynuacji  nauki, studiów podyplomowych oraz dodatków aktywizacyjnych.

III.     Postępowanie administracyjne.

1. Omówienie najczęściej popełnianych błędów w postępowaniu administracyjnym.
  2. Odwołania od decyzji wydanej przez organ I instancji.
  3. Omówienie problemów występujących podczas realizacji zadań – wymiana doświadczeń

Cena szkolenia od uczestnika: cena
cena zawiera: udział w zajęciach dydaktycznych, koszt wyżywienia  i zakwaterowania w pokojach 2 lub 3 osobowych, materiały do zajęć, przerwy kawowe.

Po wcześniejszej rezerwacji istnieje możliwość prywatnego przedłużenia pobytu po szkoleniu.