WARSZTATY RODO Ochrona danych osobowych po 25 maja 2018 r.

administracji publicznej, administracji samorządowej, oświaty, Urzędów Pracy, Urzędów Gmin, Urzędów Miast, Ośrodków Pomocy Społecznej, przedsiębiorstw, innych

WARSZTATY RODO

Ochrona danych osobowych po 25 maja 2018 r.

Cel szkolenia:

Celem warsztatów jest opanowanie praktycznych umiejętności opracowania i wdrożenia wymaganych prawem krajowym i unijnym uregulowań wewnętrznych Administratora Danych. Obowiązek posiadania dokumentacji dotyczącej ochrony danych osobowych , obecnie opiera się na zawartych w Ogólnym Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady Europy tzw. „RODO” wymaganiach i obowiązkach stawianych Administratorowi Danych. Warsztaty mają Państwu ułatwić w praktyce sprostaniu proceduralnym obowiązkom związanym z ochrona danych osobowych.

Termin: 16 listopada 2018           Miejsce: Wrocław           Cena: 449 zł brutto

Cena przy zapisie trzech osób: 1 257 zł (tylko 419 zł brutto od osoby!)

Istnieje możliwość doliczenia do kosztów szkolenia / faktury                                    noclegu w dniu poprzedzającym szkolenie.

Szkolenie odbywać się będzie w godzinach 09:00-15:00

Szczegółowy program szkolenia:

1. Audyt – od czego zacząć opracowywanie dokumentacji RODO.
  • Planowanie procesu wdrożenia RODO.
  • Rola audytu w procesie wdrożenia RODO.
  • Ćwiczenia praktyczne z opracowania audytu.
  1. Klauzule informacyjne – jako podstawowy obowiązek Administratora danych
  • Podstawowe cele klauzuli informacyjnej
  • Zasady opracowywania klauzuli informacyjnej
  • Ćwiczenia praktyczne w opracowywaniu klauzul informacyjnych
  1. Zasady zabezpieczenia danych osobowych
  • Omówienie podstaw prawnych i konieczności zabezpieczania danych.
  • Wskazanie typowych przykładów zabezpieczeń.
  • Omówienie metod i zasad zabezpieczenia danych na przykładach indywidualnych uczestników warsztatów.
  1. Upoważnienia do przetwarzania danych osobowych.
  • Omówienie podstaw prawnych i konieczności formalizowania upoważnień do przetwarzani danych osobowych.
  • Ćwiczenia z opracowywania upoważnień.
  1. Umowa powierzenia przetwarzania danych:
  • Podstawy prawne i charakter prawny – omówienie.
  • Przykłady zastosowań, faktyczne cele, korzyści i zagrożenia.
  • Przykłady dla danego typu działalności i wskazanie typowych, funkcjonalnych rozwiązań.
  • Ćwiczenia polegające na stworzeniu wzorców umów przez uczestników warsztatów.
  1. Polityki bezpieczeństwa, certyfikacja, inna przydatna dokumentacja.
  • Omówienie charakterystyki prawnej tego dokumentu oraz konieczności jego wdrożenia,.
  • Wybadanie i wskazanie potrzeb w zakresie posiadania odpowiedniej dokumentacji.
  • Wskazanie metod przygotowywania i bieżącej obsługi dokumentacji.
  • Ćwiczenia polegające na stworzeniu polityki bezpieczeństwa danych osobowych.
  1. Polityka postępowania na wypadek naruszeń:
  • Omówienie charakterystyki prawnej tego dokumentu oraz konieczności jego wdrożenia.
  • Wskazanie metod przygotowywania i bieżącej obsługi dokumentacji.
  • Ćwiczenia polegające na stworzeniu polityki postępowania na wypadek naruszeń.

Prowadzący:

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ze specjalizacją Wymiaru Sprawiedliwości. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu ekspertyzy dokumentów oraz sądownictwa. W karierze zawodowej pełniła rolę prawnika, specjalisty ds. personalnych, specjalisty ds. BHP, specjalisty ds. danych osobowych, biegłej sądowej oraz trenera. Posiada bardzo dobrą znajomości prawa pracy oraz aktualnej praktyki orzeczniczej z tej dziedziny prawa, zrealizowała wiele szkoleń z RODO, prawa pracy, prawa konsumenckiego, metod zabezpieczania banknotów oraz dokumentów przed fałszerstwem, bezpieczeństwa danych osobowych, współpracowała przy prowadzeniu spraw sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz spraw windykacyjnych.

Cena szkoleniazawiera: udział w zajęciach dydaktycznych, materiały do zajęć (skrypt szkoleniowy, zeszyt, długopis), serwis kawowy podczas zajęć, obiad.

Ośrodek Kształcenia Zawodowego „Creator” jest placówką kształcenia ustawicznego zarejestrowaną w Łodzi:

w Wydziale Edukacji, pod nr ew. Ed.VII. 43200-34/p.n./2005 z dnia 17 listopada 2005 roku.

w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, w rejestrze instytucji szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym: 2.10/00010/2006 z 31.01.2006 roku