ZADANIA I WSPÓŁPRACA PRACOWNIKÓW DZIAŁU EWIDENCJI I ŚWIADCZEŃ Z CENTRUM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ ORAZ POZOSTAŁYMI DZIAŁAMI w świetle ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – stan na 2013 rok.

Nazwa szkolenia:   ZADANIA I WSPÓŁPRACA PRACOWNIKÓW DZIAŁU EWIDENCJI I ŚWIADCZEŃ
Z CENTRUM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ ORAZ POZOSTAŁYMI DZIAŁAMI

Szkolenie przeznaczone dla pracowników:  URZĘDÓW PRACY
szczególnie: pracownicy Działu Ewidencji i Świadczeń, pracownicy CAZ

Termin:  21 -24 października 2013          Miejsce:  Toruń      cena: 1750zł brutto od uczestnika
Przyjazd 21.10.2013 od godz. 14-tej. Rozpoczęcie zajęć 16.00. Zakończenie zajęć 24.10.2013 godz. 14.00.

• Usystematyzowanie i wzbogacenie wiedzy z zakresu umiejętności stosowania ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,Z
  • apoznanie z rolą i zadaniami kluczowych pracowników PUP w zakresie profesjonalnego świadczenia usług nakładanych przez ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
  • Poszerzenie horyzontów wiedzy z zakresu skutecznej współpracy CAZ z pozostałymi działami w PUP.

Blok pierwszy:
  1. Akty prawne regulujące pracę z klientami PUP – przewodnik po ustawach rozporządzeniach niezbędnych do prawidłowej obsługi bezrobotnego i poszukującego pracy.
  2. Procedura rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy – zgłaszanie osób bezrobotnych do ubezpieczenia zdrowotnego.
  3. Ustalanie statusu bezrobotnego i poszukującego pracy – niezbędne dokumenty.
  4. Ustalanie prawa do zasiłku dla bezrobotnych.
  5. Kontynuacja zasiłku dla bezrobotnych.
  6. Ustalanie prawa do świadczeń po okresie karencji oraz skrócenie okresów pobierania zasiłku.
Blok drugi:
Od rejestracji do aktywizacji:
  1. Kwalifikowanie osób bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy – art. 49.
  2. Obowiązki bezrobotnych i poszukujących pracy.
  3. Aktywizacja bezrobotnych i poszukujących pracy – rola i zadania kluczowych pracowników urzędu pracy oraz współpraca pośrednika pracy, doradcy zawodowego, specjalisty ds. rozwoju zawodowego, specjalisty ds. programów, lidera klubu pracy z pozostałymi pracownikami urzędu.
  4. Pozbawianie statusu bezrobotnego i poszukującego pracy (prawidłowa kwalifikacja).
  5. Zasady i tryb przyznawania zasiłków dla bezrobotnych, stypendiów z tytułu stażu, szkolenia, przygotowania zawodowego dorosłych, kontynuacji nauki, studiów podyplomowych oraz dodatków aktywizacyjnych.
Blok trzeci:
Postępowanie administracyjne
  1. Omówienie najczęściej popełnianych błędów w postępowaniu administracyjnym.
  2. Odwołania od decyzji wydanej przez organ I instancji.
  3. Wydawanie zaświadczeń na żądanie strony.
  4. Omówienie problemów występujących podczas realizacji zadań – wymiana doświadczeń.

Cena szkolenia od uczestnika: 1750zł brutto od uczestnika,

Cena zawiera:
– udział w zajęciach dydaktycznych,
– całodzienne wyżywienie (3 śniadania, 4 obiady, 3 kolacje),
– zakwaterowanie – 3 doby w pokojach 2-3 osobowych,