Zwiększenie skuteczności działań pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w zakresie aktywizacji zawodowej osób w wieku 45+.

Urzędów Pracy

Szczególnie: pośredników i doradców zawodowych, specjalistów ds. szkoleń,                              pracowników obsługujących osoby bezrobotne

Cele szkolenia:

ü  Podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych pracowników PUP na rzecz aktywizacji zawodowej osób w wieku 45+,.

ü  Poznanie specyficznych zachowań, nawyków oraz stereotypów dotyczących osób powyżej 45 roku życia.

ü  Poznanie możliwości wykorzystania doświadczenia osób w wieku 45+, sposobów motywowania i aktywizacji na rynku pracy.

ü  Przeciwdziałanie trudnym sytuacjom z jakimi spotykają się osoby 45+ na rynku pracy.

Termin I: 4-5 kwietnia 2019             Miejsce: Kazimierz Dolny      cena: 999 zł

Termin II: 6-7 czerwca 2019             Miejsce: Zakopane      cena: 999 zł

Termin III: 29-30 sierpnia 2019             Miejsce: Gdańsk      cena: 999 zł

Szczegółowy program szkolenia:

1. Aktywność osób w wieku 45+ na rynku pracy:
  • Sposoby poszukiwania pracy;
  • Przyczyny braku aktywności zawodowej;
  • Aspiracje zawodowe osób w wieku 45+;
  • Potrzeby osób 45+ w kontekście rynku pracy.
  • Segmentacja pracodawców czyli różne odcienie „ageizmu”;
  • Typologia osób 45+;
  • Sposoby poszukiwania nowych pracowników;
  • Współpraca z Powiatowymi Urzędami Pracy;
  • Porównanie perspektyw: pracodawcy kontra osoby 45+.
  • Społeczne i gospodarcze aspekty dezaktywizacji zawodowej osób w wieku 45+;
  • Negatywne konsekwencje ekonomiczne i społeczne dezaktywizacji zawodowej osób w wieku 45+;
  • Wykluczenie zawodowe a wykluczenie społeczne niepracujących osób w wieku 45+.
  • Korzyści wynikające z zatrudnienia osób w wieku 45+;
  • Zalety pracowników w wieku 45+;
  • Dyskryminacja osób w wieku 45+;
  • Stereotypy o pracownikach w wieku 45+.
    • Rola doradcy zawodowego w zwiększeniu aktywności zawodowej osób 45+;
    • Rola pośrednika pracy w aktywizacji zawodowej i w przedstawianiu pozytywnego wizerunku osób w wieku 45+ pracodawcom;
    • Formy wsparcia dla osób w wieku 45+;
    • Najczęściej popełniane błędy przez instytucje rynku pracy w zakresie zatrudniania osób w wieku 45+.
      • Aktywizacja zawodowa osób długotrwale bezrobotnych w wieku 45+;
      • Aktywizacja zawodowa osób krótkotrwale bezrobotnych w wieku 45+;
      • Podnoszenie kwalifikacji zawodowych i znaczenie dokształcania się pracowników      w wieku 45+;
      • Motywowanie osób w wieku 45+ do większej aktywności na rynku pracy;
      • Programy Urzędów Pracy na rzecz aktywizacji zawodowej osób w wieku 45+.
  1. Potrzeby i oczekiwania pracodawców w kontekście zatrudniania osób w wieku 45+:
  1. Wykluczenie zawodowe w grupie osób w wieku 45 +
  1. Podniesienie świadomości i wagi zatrudnienia pracowników w wieku 45+:
  1. Rola pracowników Powiatowych Urzędów Pracy w poprawie wizerunku osób w wieku 45+:
  1. Aktywizacja zawodowa osób w wieku 45+:

Cena szkolenia: 999 zł od uczestnika (cena zawiera: udział w zajęciach dydaktycznych, nocleg i wyżywienie w pokojach 2-3 osobowych, materiały do zajęć (skrypt szkoleniowy, zeszyt, długopis), serwis kawowy podczas zajęć)

Ośrodek Kształcenia Zawodowego „Creator” jest placówką kształcenia ustawicznego zarejestrowaną w Łodzi:

w Wydziale Edukacji, pod nr ew. Ed.VII. 43200-34/p.n./2005 z dnia 17 listopada 2005 roku.

w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, w rejestrze instytucji szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym: 2.10/00010/2006 z 31.01.2006 roku.